BohaterON dziękuje za udział w kampanii

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej otrzymał podziękowanie za udział w drugiej ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! i zaangażowanie w budowę dialogu międzypokoleniowego.

Zmiany dotyczące uczelni idą w dobrą stronę - ustawa 2.0 w opinii Rektora PW prof. Jana Szmidta

Zmiany zaproponowane w projekcie nowej ustawy o uczelniach idą w dobrym kierunku - powiedział PAP szef Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Jan Szmidt. Za jeden ze słabszych elementów ustawy uznał jednak zbyt mały wzrost wynagrodzeń.

Autoryzacja Państwowej Agencji Atomistyki dla PW

Dzięki autoryzacji PAA nasi naukowcy będą mogli m.in. realizować prace badawcze oraz wspierać zadania realizowane przez dozór jądrowy w zakresie analiz bezpieczeństwa elektrowni jądrowej. Politechnika Warszawska jako jedyna instytucja w kraju posiada autoryzację w tym zakresie.

Patronaty honorowe Politechniki Warszawskiej 2018

Politechnika Warszawska w roku 2018 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Setny koncert na stulecie niepodległości

13 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej zabrzmiał setny koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”, który zainaugurował obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Politechnice Warszawskiej.

Setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli zainauguruje obchody stulecia odzyskania niepodległości

Przed nami symboliczny setny koncert, którego formułę oddaje najlepiej słowo „retrospektywa”. Mam nadzieję, że uda się cofnąć czas i powrócić chociaż na chwilę do wielu wydarzeń artystycznych, które miały miejsce na scenie dotychczasowych 99 koncertów - mówi pomysłodawca cyklu prof. Andrzej Jakubiak.

Galeria Niepodległej. Pamiątki pracowników Politechniki Warszawskiej

W przededniu obchodów stulecia niepodległości Polski zachęcamy pracowników Politechniki Warszawskiej do podzielenia się ze społecznością akademicką swoimi pamiątkami.

Nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Warszawskiej

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Warszawskiej - wspólne będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2018

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas grudniowych promocji doktorskich i habilitacyjnych, które wręczono 15 grudnia 2017 r.

100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zainaugurowano obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Trzymam stronę kobiet

Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt 25 listopada 2017 roku przypiął białą wstążkę, wspierając kampanię „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Akcja ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat skali problemu.

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada w Politechnice Warszawskiej jest tym dniem, który jednoczy całą naszą akademicką społeczność w duchu wciąż na nowo przywoływanej tradycji. Aby jej elementy zaistniały w świadomości zbiorowej, muszą być nieustannie przypominane, powtarzane i - co niezwykle ważne - aktualizowane - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2017/2018

W poniedziałek, 2 października 2017 roku Politechnika Warszawska uroczyście przywitała nowy rok akademicki. W roku zapowiadanych zmian w szkolnictwie wyższym pytania o przyszłość się mnożą, a odpowiedzi dostarcza historia.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej zapraszają na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2017 r., o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Inauguracje wydziałowe rozpoczną się 28 września na Wydziale Chemicznym.

Godność doktora honoris causa dla Rektora Politechniki Warszawskiej

W związku z nadaniem Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi tytułu „Honorowy Doktor Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego” delegacja polska w dniach 3-4 września 2017 r. udała się na Ukrainę.

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może mieć czasem niezwykłe znaczenie. Kartki z Politechniki Warszawskiej, wypisane przez Rektora prof. Jana Szmidta, trafią do Powstańców związanych z Batalionem „Golski”.

Politechnika Warszawska z tytułem Modernizacja Roku 2016

Politechnika Warszawska otrzymała tytuł Modernizacja Roku 2016 za „Wykonanie rewitalizacji wraz z przebudową Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej - termomodernizację obiektu”. Nagrodę odebrał Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak.

Politechnika upamiętniła 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 31 lipca 2017 r. przedstawiciele Uczelni uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających żołnierzy, nauczycieli akademickich i studentów broniących Politechniki w czasie Powstania Warszawskiego.